SEC’in Bitcoin Hakkındaki Son Görüşleri

SEC, yatırım fonu yatırımcılarını Bitcoin’in oynaklığı konusunda uyardı ve bunu “oldukça spekülatif” olarak nitelendirdi.

Düzenleyici, personelin Bitcoin vadeli işlem piyasasının ETF’leri barındırıp barındırmayacağını değerlendireceğini söyledi.

Başkan Gary Gensler geçtiğimiz günlerde Bitcoin ETF onayı için umutları azalttı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Salı günü yatırım fonu yatırımcılarını bitcoin vadeli işlemlerine bağlı riskler konusunda uyardı.

Bunu “oldukça spekülatif” bir yatırım olarak adlandıran düzenleyici, yatırım yönetimi bölümünün bitcoin vadeli işlemlerinde yatırım fonu yatırımlarının etkisini değerlendireceğini söyledi.

SEC’in yaptığı açıklamada,

Bu nedenle, yatırımcılar, bitcoin ve bitcoin vadeli işlemler piyasasının oynaklığını ve bunun yanı sıra altta yatan bitcoin piyasasındaki dolandırıcılık veya manipülasyon eksikliğini göz önünde bulundurmalıdır.

Bu uyarı, yeni SEC başkanı Gary Gensler’in geçen hafta Kongre’ye kripto piyasasının “daha fazla yatırımcı korumasından yararlanabileceğini” söyledikten sonra Bitcoin ETF umutlarını azaltmasının ardından geldi. Ayrıca Robinhood gibi uygulamalar tarafından popüler hale getirilen ticaretin oyunlaştırılmasının üstesinden gelmek için yeni kuralların gerekli olabileceğini söyledi.

SEC şimdi, Bitcoin vadeli işlem piyasasına yatırım yapan yatırım fonlarının deneyimi ışığında, bitcoin vadeli işlemler piyasasının ETF’leri barındırıp barındırmayacağını değerlendireceğini söylüyor.

Çoğu kripto savunucusu, SEC’in Başkanı olarak Gensler’in onayının kripto para birimleri için iyi olacağını umuyordu, ancak yeni uyarıları ve uzun bir düzenleme için yapılacaklar listesi belki de alanın ilk önceliklerinden biri olmadığını gösteriyor.

Personel ayrıca, temel Bitcoin piyasasındaki potansiyel dolandırıcılığın etkisini inceleyecek ve fonların değerlemelerini izleyecek.

Bitcoin en son Çarşamba günü 56.762 dolardan yaklaşık % 2 yükselerek işlem gördü ve yıl sonu itibarıyla % 95 artış gösterdi.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino,

Dogecoin etrafındaki çılgınlık azalırken, kripto para piyasaları coşkulu kalıyor. Bitcoin bugün yeni olasılıklar için bir işaret taşıdığı için yeşil ışık saçıyor.

businessin

Published by

ENES İRİŞ

Merhaba! Edebiyat, finans ve medyaya senin de ilgin varsa beni takip etmeni öneririm. Hakkımda daha fazla bilgiye www.yaziozz.com adlı web sitemden ulaşabilirsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s