Elon Musk’tan Bir Yenilik Daha

https://www.tesladogecoin.com/

Ünlü iş adamı ve Tesla’nın CEO’su , sosyal medya hesabı üzerinden “Tesla ödeme için Dogecoin ile ödeme kabul etmeli mi?” şeklinde bir anket başlattı. Öte yandan Elon Musk’ın ticari roket şirketi DOGE-1 Ay Misyonu için yapılan ödemede Dogecoin kullanıldığını da açıkladı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden “Tesla ödeme için Dogecoin ile ödeme kabul etmeli mi?” şeklinde oldukça ses getiren bir anket başlattı. Musk’ın paylaşımları özellikle kripto parayla ilgilenen vatandaşlar tarafından dikkatle takip ediliyor.

TESLA DOGECOIN İLE ÖDEME KABUL EDECEK Mİ?

Twitter hesabı üzerinden “Tesla ödeme için Dogecoin ile ödeme kabul etmeli mi?” şeklinde anket düzenleyen Tesla CEO’su Elon Musk’ın anketine 2 saat içerisinde 1.316.185 oy kullanılırken, oy kullananların yüzde 77’si ise ‘Evet’ cevabını verdi.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi konumunda bulunan Tesla, daha önce de Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurmuştu. İş adamı Elon Musk, “Dogecoin’in babası” olarak da biliniyor.

SPACEX YENİ UZAY ÇALIŞMASI İÇİN DOGECOIN KABUL EDİYOR

Elon Musk’ın ticari roket şirketi SpaceX, önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde başlatacağı DOGE-1 Ay Misyonu için kripto para birimi Dogecoin’i ödeme olarak kabul edebileceğini ifade etti.

Musk yapmış olduğu Twittter paylaşımında, “SpaceX, Doge-1 uydusunu gelecek yıl aya fırlatacak – Ödemeler Doge ile- Uzayda ilk kripto – Uzayda ilk ‘meme’” ifadeleri yer aldı.

Geometric Energy Corporation’ın uzay misyonunu SpaceX’in Doge-1 roketiyle gerçekleştirileceğini ve Dogecoin ile finanse edildiğini Pazar günü sabah saatlerinde duyurmuştu fakat açıklamada misyonun finansal değeri henüz açıklanmamıştı.

SpaceX Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero, Geometric Energy tarafından yayınlanmış olan açıklamada, “Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını gösterecek ve gezegenler arası ticaret için temel oluşturacak” şeklinde konuştu. Musk, Nisan ayında ise Twitter’da SpaceX’in ” aya gerçek bir Dogecoin” koyacağını belirtmişti.

MYNET

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s