Yolculuk V.1.1

Moladayız, sabah sabah. Uyumak varken molayı seçtik, her yolcu uzun yol yolcusu da değil zaten. Geldim, gidiyorum ben de işte, uzatmaya ne gerek varsa! Her neyse bizim müşteriler bayağı beğeniyor bu olayı. Onlar için iyi oluyormuş, bir sigara içimi, bir çay arası, ne diyorlarsa işte. Hava da amma güzel. Şimdi bir Karadeniz çayı ne de güzel içilir.

Çayın rengi ne kadar güzel,

Sabah sabah, açık havada!

Hava ne kadar güzel!

Ne Kadar Güzel – Orhan Veli KANIK

Bir bardak çayla beraber yolcuları demliyoruz molamızda, kiminin uykusu açılıyor, kimisi koşa koşa geri otobüse. Eee güzelliğe alerjisi var demek ki. Otobüs değil de dalan insanlar ilerliyor, kim bilir şimdi neredeler. Oldum olası insanları izlemeyi sevmişimdir, öyle kabaca değil tabi. Öyle kesmek de denmez ha. Öyle bir bakış işte ya. Neyse kaptan bey anonsunu yaptırdı, yelkenler fora!

Telefonlara sarıldık, uykumuz da açıldı tabi. Bi sabah haberlerine göz atılır. Borsa, ekonomi derken battım diye ses yankılandı, adamın biri de ordan çıkıp ”oh be” demesin mi? İkiye bölündük bi kısmımız teselli taburu diğer kısmımız tebrik taburu, kendi halinde olanlar da var tabi. Ben de kendi halimdeyim, negatif enerji kendine çeker beni, ağır basar. Pek optimistik olduğum söylenemez zaten şu günlerde, biri çıkıp bana optimistik derse eğer psikologların parayı kıracağı gün gelmiş demektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s