Yolculuk

Cümleten merhaba. Hayal dünyasının merkezine tehlikeli, bir o kadar da gergin bir yolculuk yapacağız. Yolculuğumuz sarsıcı olacaktır, kemerlerinizi bağlayın. Planlar, umutlar… Yolculuğumuz esnasında bu duraklarda mola vereceğiz, mola süresini uzatmak sizce nasıl bir etki yaratcaktır?

Fizik kurallarını çöpe basket atarak üç puan elde ettik.

Araç hareket halinde, bazı yolcular yol sırasında aramızdan ayrılıyor. Bazen kendi istekleriyle bazense elde olmayan sebeplerle. Muavin son seferlerinde kendi istekleriyle ayrılanlarının sayısının arttığını söylüyor, şaşırmadığımı söyleyebilirim. Bazı yolcularda garip hareketler gözlemliyorum, bu sefer şaşkınlığımı gizleyemiyorum, yüzümün her tonundan anlaşılabiliyor. Bu huyumu sevmiyorum, bazen duygularımı ben de saklamak istiyorum, ortaya çıkmasından korkuyorum çünkü… Ben de korkularımla sınanıyorum. Bir yolcunun kitabına gözüm çarpıyor ve şu cümleyi okuyorum:

“Bazı hayvanlar eşittir ama bazı hayvanlar diğerlerinden daha eşittir.”

George Orwell

Kafamı kaldırıyorum ve yolcularla kıyaslıyorum cümleyi. Silkiniyorum ve rehberliğime devam ediyorum. İlk durağımız olan “Planlar“a yaklaşıyoruz. Yolcuların bir kısmı kendinden emin, inince ne yapacakları yüzlerinden okunuyor, diğerlerininki de. Kimi dudaklarını ısırıyor kimi ise tırnaklarını kemiriyor. Aradaki farkın nedenlerini hakkında birçok tahminim olsa da kesin bir fikrim yok. Durağa geldik, mola!

Devam edecek…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s