HİPER-GERÇEKÇİ İNSANSI ROBOTLAR

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte, robotlar hayatımızda yerlerini çoktan aldılar ve almaya devam ediyorlar. Birçok farklı alanda kullanılan bu robotların görünüşleri de kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyor.

Endüstriyel robotlar, operasyonel robotlar, tıp ve sağlık alanında kullanılan robotlar, eğlence sektöründe kullanılan robotlar hepsi birbirinden farklı görünüşlere sahipler ve birçoğu insanların hayallerindeki ‘insansı’ robotlar değil fakat bir Rus şirketin tasarladığı ‘hiper-gerçekçi insansı robotlar’ bu kez hayallerdeki robot olmaya aday.

! RUSLAR İŞ BAŞINDA !

İHA

Rusya’nın önde gelen robotik şirketlerinden Promobot, ülkenin Çin ve Kuzey Kore sınırına yakın bir bölge olan Vladivostok’ta, hiper-gerçekçi insansı robotların üretilmesi için laboratuvar açtı.

Rus şirketinin açtığı laboratuvarda robotların deri görevi gören dış yüzeyi için özel polimerler ve 3D yazıcılar kullanılıyor. Yeni laboratuvarda aynı zamanda hareketlerin işlenmesi için donanım ve yazılımlar ve metal çerçevelerin geliştirilmesiyle ilgili bölümler de bulunuyor.

Yeni laboratuvarda aynı zamanda hareketlerin işlenmesi için donanım ve yazılımlar ve metal çerçevelerin geliştirilmesiyle ilgili bölümler de bulunuyor.

AMAÇ: İNSAN BENZERİ ROBOTLAR YAPMAK

İHA

Laboratuvarın başkanı heykeltraş Pyotr Çegodayev yaptığı açıklamada, “Amacımız sadece gerçekçi değil ayrıca göz alıcı insan benzeri robotlar yapmak, biraz estetik dokunuş katmak. Burada, Vladivostok’ta bunu yapmak için gerekli tüm koşullara sahibiz, yakın zamanda nitelikli bir atılım gerçekleştireceğimizden eminim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s