DİLARA BEKTAŞ

Tüm ahbaplara muhabbetle selamlar! Her güzel şeyin kalıcı ve ivedi olduğu kulübümüze hoş geldiniz, terlik alır mıydınız?

Sözün öncesinde, yazarlarımızla tanışmak için çaba göstermenizin kıymetini ölçemediğimizi bilin isterim.

Ben Dilara. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Okulumun parıltılı kulüplerinden olan İnovasyon Kulübü’nde üç senedir gayri resmi ikamet ediyorum. Son iki senedir Başkan Yardımcılığı odasının kapı önlerini süpürüyorum. Gönüllü olduğum başka işler de var ama gönlümü en çok burada bırakıyorum.

Erzurumluyum, iki küçük kaplumbağa haricinde evcil hayvanım olmadı, sanatsal olgu barındırmayan her var oluşa karşıyım, Anadolu Yakası toprağında çenesi çalınmış bir Üsküdar kızıyım, en az benim kadar enerjik insanlarla motive oluyor ve en az benim kadar düşüncesiz olanlarından uzak duruyorum, her şeyin ortalaması alınmış bir dünyam ve evet, hala seve seve izlediğim Türk dizileri var.

Yazarlık, -bu kelimeyi tuşlarken bile bildiğim tüm üstadları aklımdan geçirip düstur çekiyorum- ya da yazmaya eğilimli olmak, dünyada sahip olabileceğim diğer tüm eylemlerden daha fazla zevk veriyor. Birini yahut bir şeyi sevmekten daha planlı, daha plansız, daha tutarlı, daha tutarsız, daha içten, daha ketum olduğu için değil; bu yolu tek başıma bulduğum için kıymetli. Bazen konu belli ama tasvir belirsizken günlerce tabir aradığım ama bazen de birkaç saniyede birkaç cümle sıraladığım için kıymetli. Yola okumaktan çıktığım ve kitabı elimden hiç bırakmadığım için kıymetli.

İçimdeki gamlar, gaflar, sinirler, gerilimler ve şımarıklık dışımdan önce dilime yansır. Sırf bundan, konuşmak gönül almak gibi gelir bana. Dikişli yerlerimden sızarak taşan tüm hisleri ve sözleri sizin kaplarınıza doldurmak için musluğu sonuna kadar açıyorum. Bunu, “İsraf!” diye kınayanların ensesinde tetikte duruyorum. “Bu bir israfsa müsfiri göster!” diyip iyice kızıştırıyorum da, hiçbir cevaptan tatmin olmuyorum. Bu bir israf değil ve müsfiri de olmadı; çünkü güzel söze henüz kimse doymadı.

Meraklısına, aşikâr diğer bir sosyal medya hesabım, ve bir diğeri daha. Kalın sağlıcakla!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s